Astrologické domy

Astrologické domy

Astrologické domy – základní významy

Znamení zvěrokruhu v horoskopu reprezentují energii skrze kterou se každý prvek v horoskopu projevuje, astrologické domy představují konkrétní oblast působení, kde se energie projeví. Ty astrologické domy, které jsou v horoskopu silně zdůrazněny, reprezentují důležitou oblast v životě nositele horoskopu. Ty  astrologické domy, které jsou v horoskopu obsazeny dvěma a více prvky,  představují v horoskopu dominantu.

 

I.dům – analogie Beran – je naší výkladní skříní, ukazuje naše nejnápadnější povahové vlastnosti, vše v horoskopu se projevuje skrze ascendent – tedy hrot prvního domu. Jaký je první dům, tak působíme na druhé. Silně obsazen posiluje osobnost, schopnost se prosazovat, ale také sebestřednost.

II. dům – analogie Býk – souvisí s vědomím vlastní ceny, hodnoty, tradičně se vztahuje k majetku, kterého člověk dobude vlastními schopnostmi, jeho obsazení vypovídá o majetkových poměrech a vztahu k majetku.

III. dům – analogie Blíženci – souvisí především s komunikací, hledáním souvislostí ve světě kolem. Tradičně má vztah k sourozencům, krátkým cestám, sousedům.

IV. dům – analogie Rak – souvisí s domovem, rodinou, z níž vycházíme, ale také napovídá, jak si budeme počínat v rodině námi vytvořené. Tento dům rovněž vypovídá o našich nemovitostech.

V. dům – analogie Lev – souvisí hlavně s dětmi a láskou, tvořivostí, sportem, erotikou a flirtem, silně obsazen dává schopnost se radovat, ukazuje na osobní přitažlivost.

VI. dům – analogie Panna – vztahujeme ke zdraví a každodenní práci, silně obsazen plodí workoholiky.

VII. dům – analogie Váhy – souvisí s manželstvím a spoluprací, silně obsazen může znamenat význam partnera, ale také mnoho vztahů či chaos v citech.

VIII. dům – analogie Štír – souvisí se smrtí, dědictvím, penězi druhých, silně a dobře ozářen přináší peníze manželstvím, odkazy, dary atp.

IX. dům – analogie Střelec – dáváme do souvislosti se spravedlností, právem, filozofií, dalekými cestami, silně obsazen posiluje intelekt, přináší mnoho cest.

X. dům – analogie Kozoroh – souvisí s naší pověstí ve společnosti, postavením, tento dům silně obsazený znamená velkou potřebu uznání, které velmi často přichází, prozrazuje vůdčí osobnosti.

XI. dům – analogie Vodnář – vztahujeme ke skupinám lidí, přátelům, silně obsazený činí člověka přátelským, společenským, dává mu potřebu společenského života.

XII. dům – analogie Ryby – je domem samoty, ústraní, rozsáhlých institucí, ale také meditace, silně obsazen činí z lidí samotáře, podivíny, esoteriky, duchovní vůdce, umělce.

 

Rozhovor o astrologických domech pro týdeník Spirit – Jiří Kubík

  • zde se dozvíte o astrologických domech mnoho zajímavého