Astrolog

Astrolog Jiří Kubík (1977, Plzeň) český astrolog, který byl ve svém chápání horoskopu významně ovlivněn svým učitelem Ing. Antonínem Baudyšem (1946-2010), žákem legendárního českého astrologa Ing. Josefa Danzera, spolupracovníka Jana Kefera. Právě vzpomínce na svého učitele tuto knihu věnuje. Velkou inspirací byl i anglický astrolog Richard Pealling.

Touhu napsat učebnici astrologie mají mnozí dobří astrologové a astroložky, kterých je v Čechách a na Moravě nemálo.  Internetová verze knihy je určena pro astrologické začátečníky, kteří v astrologii našlapují své první krůčky. Časem Vám bude nabídnuta tištěná učebnice s kompletním textovým materiálem, popřípadě ucelené kapitoly učebnice ve formátu pdf.

Astrolog Jiří Kubík

Jiří jako astrolog přednáší astrologii dlouhodobě v plzeňském centru Štěstíčko, astrologii vykonává souběžně se svojí profesí právníka ve veřejném sektoru. Astrologii se věnuje od poloviny 90. let 20. století. Poradensky je činný od roku 2000 a od této doby vedl již celou řadu astrologických kurzů.  Jiří je manželem své ženy Šárky a tatínkem syna Matěje. Jiří je neformální hlavou tzv. Plzeňské astrologické skupiny, která je v současnosti nejživějším astrologickým uskupením u nás.  V březnu 2016 se stal místopředsedou Astrologické asociace. V roce 2019 založil Československé astrologické fórum, které má již 12 tisíc členů.  Ve své poradenské praxi uplatňuje svůj bytostně lidský přístup a pochopení pro individuální kvality každého klienta. Zájem o tradiční astrologii se projevil v Jiřího vynikající znalosti Tetrabiblu Claudia Ptolemaia a dalších antických autorů. Jeho láskou je antický astrolog Julius Firmicus Maternus a astrolog 2. století Vettius Valens. Pochopení práce významného českého astrologa Jana Kefera (Jan Kefer, Praktická astrologie) mu umožnilo rozvinout téma denních a nočních horoskopů. K jeho silným stránkám v astrologii patří firdarie, profekce, solární horoskopy, primární direkce, rodinná tématika a pracovní vztahy. Jiří pěstuje horskou turistiku a hraje badminton.

Weby:

www.horoskopodastrologa.cz   www.ceskaastrologie.cz