Studium astrologie

Studium astrologie

Ono to není tak složité. Důležité je začít. Studium astrologie na webu bude probíhat tak, že budete postupovat po jednotlivých hodinách. Nejprve se naučte základní značky v první hodině a pokuste si nainstalovat a zprovoznit astrologický program. Od svých nejbližších zjistěte datumy, hodiny a místa narození a je možné začít.

  1. Seznamte se s dvanácti znameními. Tedy se základní energií skrze kterou se vše v horoskopu projevuje. Znamení se navíc dělí do různých skupin. Znamení mužská a ženská. Znamení základní, pevná a pohyblivá. Znamení ohnivá, zemská, vzdušná a vodní. Tohle základní dělení a jeho pochopení vám bude pomáhat, jim lépe rozumět.
  2. Zjistěte, jaký astrologický význam má každá z deseti planet. Každá z nich má svoji povahu, která se vždy projevuje skrze konkrétní znamení. Slunce je o Vaší životní síle a strategii. Luna je o Vaší rodině, Vašich emocích a schopnosti být tzv. normálním nebo naopak být v určitém ohledu extrémním. A tak dále. Každá planeta se cítí různě v různých znameních, někde je doma, někde povýšena a naopak.
  3. Každou planetu máte umístěnou v některém z dvanácti domů. Dvanáct domů je podobných dvanácti znamením. Znamení jako základní pole energie se odlišují od domů v tom, že domy představují oblast, kde energie působí. První dům vypovídá o vás, sedmý o partnerech, pátý o dětech, desátý o kariéře….
  4. Některé planety mezi sebou svírají vybrané úhlové vzdálenosti, kterým říkáme aspekty. 0, 180, 90 stupňů přináší napětí. 60 a 120 stupňů mezi sebou přináší soulad. Ve finále budete rozumět spolupráci každé planety s každou.
  5. A tím máte pohromadě nejdůležitější stavební kameny pro výklad Vašeho horoskopu. Začneme se tedy zabývat tím, jak se horoskop vykládá, jak se jednotlivé stavební kameny skládají dohromady.
  6. Pomalu pak budete moci přejít za rámec této učebnice k astrologii prognostické, jejíž užitek spočívá zejména v důležitých informacích při rozhodování v životě.
  7. A také k astrologii partnerské, ve které se pokoušíme lépe porozumět mechanismům vztahů s druhými.
ptolemaios_tetrabiblos
Studium astrologie

Studium astrologie na webu  www.ceskaastrologie.cz